Nominacije za nagradu Nebula za ostvarenja objavljena 2020. godine

Science Fiction and Fantasy Writers of America (SFWA), iliti američko udruženje SF&F pisaca je objavilo nominacije za nagradu Nebula. Za najbolja djela objavljena u 2020. godini najprestižnija žanrovska nagrada će biti dodijeljena na online konferenciji koja će se održati od 04. do 06. lipnja. Ne morate biti članovi SFWA da bi se pridružili konferenciji, svi su slobodni uključiti se, ali registracija je nužna.

Roman:

Piranesi, Susanna Clarke (Bloomsbury)
The City We Became, N.K. Jemisin (Orbit)
Mexican Gothic, Silvia Moreno-Garcia (Del Rey)
The Midnight Bargain, C.L. Polk (Erewhon)
Black Sun, Rebecca Roanhorse (Saga)
Network Effect, Martha Wells (Tordotcom Publishing)

Novela:

Tower of Mud and Straw, Yaroslav Barsukov (Metaphorosis)
Finna, Nino Cipri (Tordotcom Publishing)
Ring Shout, P. Djèlí Clark (Tordotcom Publishing)
Ife-Iyoku, the Tale of Imadeyunuagbon, Oghenechovwe Donald Ekpeki (Dominion: An Anthology of Speculative Fiction from Africa and the African Diaspora, Aurelia Leo)
The Four Profound Weaves, R.B. Lemberg (Tachyon)
Riot Baby, Tochi Onyebuchi (Tordotcom Publishing)

Priča:

Stepsister, Leah Cypess (F&SF 5-6/20)
The Pill, Meg Elison (Big Girl, PM Press)
Burn or the Episodic Life of Sam Wells as a Super, A.T. Greenblatt (Uncanny 5-6/20)
Two Truths and a Lie, Sarah Pinsker (Tor.com 6/17/20)
Where You Linger, Bonnie Jo Stufflebeam (Uncanny 1-2/20)
Shadow Prisons, Caroline M. Yoachim (serialized in the Dystopia Triptych series as “The Shadow Prison Experiment,” “Shadow Prisons of the Mind,” and “The Shadow Prisoner’s Dilemma, Broad Reach Publishing + Adamant Press)

Kratka priča:

Badass Moms in the Zombie Apocalypse, Rae Carson (Uncanny 1-2/20)
Advanced Word Problems in Portal Math, Aimee Picchi (Daily Science Fiction 1/3/20)
A Guide for Working Breeds, Vina Jie-Min Prasad (Made to Order: Robots and Revolution, Solaris)
The Eight-Thousanders, Jason Sanford (Asimov’s 9-10/20)
My Country Is a Ghost, Eugenia Triantafyllou (Uncanny 1-2/20)
Open House on Haunted Hill, John Wiswell (Diabolical Plots 6/15/20)

Scenarij za igru:

Blaseball, Stephen Bell, Joel Clark, Sam Rosenthal (The Game Band)
Hades, Greg Kasavin (Supergiant)
Kentucky Route Zero, Jake Elliott (Cardboard Computer)
The Luminous Underground, Phoebe Barton (Choice of Games)
Scents & Semiosis, Sam Kabo Ashwell, Cat Manning, Caleb Wilson, Yoon Ha Lee (Self)
Spiritfarer, Nicolas Guérin, Maxime Monast, Alex Tommi-Morin (Thunder Lotus Games)

Nagrada Ray Bradbury za film/tv (scenarij):

Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn, Christina Hodson (Warner Bros. Pictures/DC Entertainment)
The Expanse: Gaugamela, Dan Nowak (Amazon)
The Good Place: Whenever You’re Ready, Michael Schur (NBC)
Lovecraft Country 1. sezona, Misha Green, Shannon Houston, Kevin Lau, Wes Taylor, Ihuoma Ofordire, Jonathan I. Kidd, Sonya Winton-Odamtten (HBO Max)
The Mandalorian: The Tragedy, Jon Favreau (Disney+)
The Old Guard, Greg Rucka (Netflix)

Nagrada Andre Norton za SF&F za mlade:

Raybearer, Jordan Ifueko (Amulet)
Elatsoe, Darcie Little Badger (Levine Querido)
A Wizard’s Guide to Defensive Baking, T. Kingfisher (Argyll)
A Game of Fox & Squirrels, Jenn Reese (Holt)
Star Daughter, Shveta Thakrar (HarperTeen)

Check Also

Ignyte Awards: objavljeni su ovogodišnji finalisti!

Na FIYAHCON-u su prošle godine u listopadu proglašeni prvi dobitnici Ignyte nagrada, koje je FIYAH …

The Space Between Worlds je dobitnik nagrade Compton Crook za 2021. godinu!

Zašto danas pišemo o književnom naslovu The Space Between Worlds, zato jer je dobitnik ovogodišnje …

Web Statistics