Nominacije za nagradu Nebula za ostvarenja objavljena 2019. godine

Science Fiction and Fantasy Writers of America (SFWA), iliti američko udruženje SF&F pisaca je objavilo nominacije za nagradu Nebula. Za najbolja djela objavljena u 2019. godini najprestižnija žanrovska nagrada će biti uručena laureatima na 55. Nebula vikendu koji će se održati od 28. do 31. svibnja u Los Angelesu.

Bacite pogled na nominacije i slobodno nam ostavite komentar.

Roman

Marque of Caine, Charles E. Gannon (Baen)
The Ten Thousand Doors of January, Alix E. Harrow (Redhook; Orbit UK)
A Memory Called Empire, Arkady Martine (Tor)
Gods of Jade and Shadow, Silvia Moreno-Garcia (Del Rey; Jo Fletcher)
Gideon the Ninth, Tamsyn Muir (Tor.com Publishing)
A Song for a New Day, Sarah Pinsker (Berkley)

Novela

“Anxiety Is the Dizziness of Freedom”, Ted Chiang (Exhalation)
The Haunting of Tram Car 015, P. Djèlí Clark (Tor.com Publishing)
This Is How You Lose the Time War, Amal El-Mohtar & Max Gladstone (Saga)
Her Silhouette, Drawn in Water, Vylar Kaftan (Tor.com Publishing)
The Deep, Rivers Solomon, with Daveed Diggs, William Hutson & Jonathan Snipes (Saga)
Catfish Lullaby, A.C. Wise (Broken Eye)

Priča

“A Strange Uncertain Light”, G.V. Anderson (F&SF 7-8/19)
“For He Can Creep”, Siobhan Carroll (Tor.com 7/10/19)
“His Footsteps, Through Darkness and Light”, Mimi Mondal (Tor.com 1/23/19)
“The Blur in the Corner of Your Eye”, Sarah Pinsker (Uncanny 7-8/19)
Carpe Glitter, Cat Rambo (Meerkat)
“The Archronology of Love”, Caroline M. Yoachim (Lightspeed 4/19)

Kratka priča

“Give the Family My Love”, A.T. Greenblatt (Clarkesworld 2/19)
“The Dead, In Their Uncontrollable Power”, Karen Osborne (Uncanny 3-4/19)
“And Now His Lordship Is Laughing”, Shiv Ramdas (Strange Horizons 9/9/19)
“Ten Excerpts from an Annotated Bibliography on the Cannibal Women of Ratnabar Island”, Nibedita Sen (Nightmare 5/19)
“A Catalog of Storms”, Fran Wilde (Uncanny 1-2/19)
“How the Trick Is Done”, A.C. Wise (Uncanny 7-8/19)

Scenarij za igru

Outer Wilds, Kelsey Beachum (Mobius Digital)
The Outer Worlds, Leonard Boyarsky, Megan Starks, Kate Dollarhyde, Chris L’Etoile (Obsidian Entertainment)
The Magician’s Workshop, Kate Heartfield (Choice of Games)
Disco Elysium, Robert Kurvitz (ZA/UM)
Fate Accessibility Toolkit, Elsa Sjunneson-Henry (Evil Hat Productions)

Nagrada Ray Bradbury za film/tv (scenarij)

Avengers: Endgame, Christopher Markus & Stephen McFeely (Marvel Studios)
Captain Marvel, Anna Boden & Ryan Fleck & Geneva Robertson-Dworet (Marvel Studios)
Good Omens: “Hard Times”, Neil Gaiman (Amazon Studios/BBC Studios)
The Mandalorian: “The Child”, Jon Favreau (Disney+)
Russian Doll: “The Way Out”, Allison Silverman and Leslye Headland (Netflix)
Watchmen: “A God Walks into Abar”, Jeff Jensen & Damon Lindelof (HBO)

Nagrada Andre Norton za SF&F za mlade

Sal and Gabi Break the Universe, Carlos Hernandez (Disney Hyperion)
Catfishing on CatNet, Naomi Kritzer (Tor Teen)
Dragon Pearl, Yoon Ha Lee (Disney Hyperion)
Peasprout Chen: Battle of Champions, Henry Lien (Holt)
Cog, Greg van Eekhout (Harper)
Riverland, Fran Wilde (Amulet)

Check Also

A Memory Called Empire, This Is How You Lose the Time War i The Expanse predvode pobjednički niz nagrade Hugo 2020.

Objavljeni su ovogodišnji dobitnici prestižne žanrovske nagrade Hugo. Nagrade su uručene 01. kolovoza 2020. na …

Nominacije za World Fantasy Award 2020.

World Fantasy konvencija je objavila finaliste za ovogodišnju World Fantasy Award. Nagrade se svake godine …

Web Statistics