Nominacije za nagradu Hugo 2021.

Objavljeni su finalisti za prestižnu žanrovsku nagradu Hugo 2021., Lodestar Award za najbolju knjigu za mlade i Astounding Award za najboljeg novog pisca.

Hangar 7 će ove godine objaviti prvi roman serijala Lady Astronaut u koji spada nominirani The Relentless Moon kao treća knjiga. Pa ako već niste otkrili The Calculating Stars onda će vas ove godine razveseliti roman koji je uspio u istoj godini osvojiti Huga, Nebulu i Locusa. Piranesi je jedini roman s liste koji je već objavljen u prijevodu u nakladi Vuković i Runjić (kojeg možete i kupiti na Inverzijinom webshopu). Što se nominiranih priča tiče ovaj mjesec ćete moći čitati u prijevodu Badass Moms in the Zombie Apocalypse koja će izaći u novom broju Siriusa B. Zanimljivost priče je što je nominirana i za Nebulu i Huga.

Bacite pogled na nominacije i slobodno nam ostavite komentar.

Roman:

  • Black Sun, Rebecca Roanhorse (Gallery / Saga Press)
  • The City We Became, N.K. Jemisin (Orbit)
  • Harrow the Ninth, Tamsyn Muir (Tordotcom)
  • Network Effect, Martha Wells (Tordotcom)
  • Piranesi, Susanna Clarke (Bloomsbury)
  • The Relentless Moon, Mary Robinette Kowal (Tor Books)

Novela:

  • Come Tumbling Down, Seanan McGuire (Tordotcom)
  • The Empress of Salt and Fortune, Nghi Vo (Tordotcom)
  • Finna, Nino Cipri (Tordotcom)
  • Ring Shout, P. Djèlí Clark (Tordotcom)
  • Riot Baby, Tochi Onyebuchi (Tordotcom)
  • Upright Women Wanted, Sarah Gailey (Tordotcom)

Noveleta:

  • “Burn, or the Episodic Life of Sam Wells as a Super”, A.T. Greenblatt (Uncanny Magazine, May/June 2020)
  • “Helicopter Story”, Isabel Fall (Clarkesworld, January 2020)
  • “The Inaccessibility of Heaven”, Aliette de Bodard (Uncanny Magazine, July/August 2020)
  • “Monster”, Naomi Kritzer (Clarkesworld, January 2020)
  • “The Pill”, Meg Elison (from Big Girl, (PM Press))
  • “Two Truths and a Lie”, Sarah Pinsker (Tor.com)

Kratka priča:

  • “Badass Moms in the Zombie Apocalypse”, Rae Carson (Uncanny Magazine, January/February 2020)
  • “A Guide for Working Breeds”, Vina Jie-Min Prasad (Made to Order: Robots and Revolution, ed. Jonathan Strahan (Solaris))
  • “Little Free Library”, Naomi Kritzer (Tor.com)
  • “The Mermaid Astronaut”, Yoon Ha Lee (Beneath Ceaseless Skies, February 2020)
  • “Metal Like Blood in the Dark”, T. Kingfisher (Uncanny Magazine, September/October 2020)
  • “Open House on Haunted Hill”, John Wiswell (Diabolical Plots – 2020, ed. David Steffen)

Serijal:

  • The Daevabad Trilogy, S.A. Chakraborty (Harper Voyager)
  • The Interdependency, John Scalzi (Tor Books)
  • The Lady Astronaut Universe, Mary Robinette Kowal (Tor Books/Audible/Magazine of Fantasy and Science Fiction)
  • The Murderbot Diaries, Martha Wells (Tor.com)
  • October Daye, Seanan McGuire (DAW)
  • The Poppy War, R.F. Kuang (Harper Voyager)

Teorija/publicistika/povezana djela:

  • Beowulf: A New Translation, Maria Dahvana Headley (FSG)
  • CoNZealand Fringe, Claire Rousseau, C, Cassie Hart, Adri Joy, Marguerite Kenner, Cheryl Morgan, Alasdair Stuart.
  • FIYAHCON, L.D. Lewis – redatelj, Brent Lambert – kordinator programa, Iori Kusano – FIYAHCON Fringe koredatelj, Vida Cruz – FIYAHCON Fringe koredatelj i the Incredible FIYAHCON tim
  • “George R.R. Martin Can Fuck Off Into the Sun, Or: The 2020 Hugo Awards Ceremony (Rageblog Edition)”, Natalie Luhrs (Pretty Terrible, August 2020)
  • A Handful of Earth, A Handful of Sky: The World of Octavia E. Butler, Lynell George (Angel City Press)
  • The Last Bronycon: a fandom autopsy, Jenny Nicholson (YouTube)

Grafička novela/strip:

  • DIE, Volume 2: Split the Party, Kieron Gillen i Stephanie Hans, slova: Clayton Cowles (Image Comics)
  • Ghost-Spider vol. 1: Dog Days Are Over, autor: Seanan McGuire, crtež: Takeshi Miyazawa i Rosi Kämpe (Marvel)
  • Invisible Kingdom, vol 2: Edge of Everything, autor: G. Willow Wilson, crtež: Christian Ward (Dark Horse Comics)
  • Monstress, vol. 5: Warchild, autor: Marjorie Liu, crtež: Sana Takeda (Image Comics)
  • Once & Future vol. 1: The King Is Undead, Kieron Gillen, crtež: Dan Mora, boja: Tamra Bonvillain, slova: Ed Dukeshire (BOOM! Studios)
  • Parable of the Sower: A Graphic Novel Adaptation, Octavia Butler, adaptacija: Damian Duffy, crtež: John Jennings (Harry N. Abrams)

Film (dugometražni):

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn), scenarij: Christina Hodson, režija: Cathy Yan (Warner Bros.)
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga, scenarij: Will Ferrell, Andrew Steele, režija: David Dobkin (European Broadcasting Union/Netflix)
  • The Old Guard, scenarij: Greg Rucka, režija: Gina Prince-Bythewood (Netflix / Skydance Media)
  • Palm Springs, scenarij: Andy Siara, režija: Max Barbakow (Limelight / Sun Entertainment Culture / The Lonely Island / Culmination Productions / Neon / Hulu / Amazon Prime)
  • Soul, scenarij: Pete Docter, Mike Jones i Kemp Powers, režija: Pete Docter, koredatelj: Kemp Powers, producent: Dana Murray (Pixar Animation Studios/ Walt Disney Pictures)
  • Tenet, scenarij i režija: Christopher Nolan (Warner Bros./Syncopy)

Film (kratkometražni)/epizoda:

  • Doctor Who: Fugitive of the Judoon, scenarij: Vinay Patel i Chris Chibnall, režija: Nida Manzoor (BBC)
  • The Expanse: Gaugamela, scenarij: Dan Nowak, režija: Nick Gomez (Alcon Entertainment / Alcon Television Group / Amazon Studios / Hivemind / Just So)
  • She-Ra and the Princesses of Power: Heart (1 i 2), scenarij: Josie Campbell i Noelle Stevenson, režija: Jen Bennett i Kiki Manrique (DreamWorks Animation Television / Netflix)
  • The Mandalorian: Chapter 13: The Jedi, scenarij i režija: Dave Filoni (Golem Creations / Lucasfilm / Disney+)
  • The Mandalorian: Chapter 16: The Rescue, scenarij: Jon Favreau, režija: Peyton Reed (Golem Creations / Lucasfilm / Disney+)
  • The Good Place: Whenever You’re Ready, scenarij i režija: Michael Schur (Fremulon / 3 Arts Entertainment / Universal Television, a division of Universal Studio Group)

Urednik (kratka forma):

  • Neil Clarke
  • Ellen Datlow
  • C.C. Finlay
  • Mur Lafferty and S.B. Divya
  • Jonathan Strahan
  • Sheila Williams

Urednik (duga forma):

  • Nivia Evans
  • Sheila E. Gilbert
  • Sarah Guan
  • Brit Hvide
  • Diana M. Pho
  • Navah Wolfe

Profesionalni umjetnik:

  • Tommy Arnold
  • Rovina Cai
  • Galen Dara
  • Maurizio Manzieri
  • John Picacio
  • Alyssa Winans

Semiprozin:

  • Beneath Ceaseless Skies, urednik: Scott H. Andrews
  • Escape Pod, urednici: Mur Lafferty i S.B. Divya, pomoćni urednik: Benjamin C. Kinney, voditelji: Tina Connolly i Alasdair Stuart, audio producenti Summer Brooks i Adam Pracht i cijela ekipa Escape Poda.
  • FIYAH Magazine of Black Speculative Fiction, izdavač: Troy L. Wiggins, izvršni urednik: DaVaun Sanders, urednik: Eboni Dunbar.
  • PodCastle, urednici: C.L. Clark i Jen R. Albert, pomoćni urednik i voditelj: Setsu Uzumé, producent: Peter Adrian Behravesh i cijeli tim PodCastle.
  • Uncanny Magazine, glavni urednici: Lynne M. Thomas i Michael Damian Thomas, urednik: Chimedum Ohaegbu, urednik nefikcije: Elsa Sjunneson, podcast producenti: Erika Ensign i Steven Schapansky.
  • Strange Horizons, Vanessa Aguirre, Joseph Aitken, Rachel Ayers, M H Ayinde, Tierney Bailey, Scott Beggs, Drew Matthew Beyer, Gautam Bhatia, S. K. Campbell, Zhui Ning Chang, Tania Chen, Joyce Chng, Liz Christman, Linda H. Codega, Kristian Wilson Colyard, Yelena Crane, Bruhad Dave, Sarah Davidson, Tahlia Day, Arinn Dembo, Nathaniel Eakman, Belen Edwards, George Tom Elavathingal, Rebecca Evans, Ciro Faienza, Courtney Floyd, Lila Garrott, Colette Grecco, Guananí Gómez-Van Cortright, Julia Gunnison, Dan Hartland, Sydney Hilton, Angela Hinck, Stephen Ira, Amanda Jean, Ai Jiang, Sean Joyce-Farley, Erika Kanda, Anna Krepinsky, Kat Kourbeti, Clayton Kroh, Maureen Kincaid Speller, Catherine Krahe, Natasha Leullier, A.Z. Louise, Dante Luiz, Gui Machiavelli, Cameron Mack, Samantha Manaktola, Marisa Manuel, Jean McConnell, Heather McDougal, Maria Morabe, Amelia Moriarty, Emory Noakes, Sarah Noakes, Aidan Oatway, AJ Odasso, Joel Oliver-Cormier, Kristina Palmer, Karintha Parker, Anjali Patel, Vanessa Rose Phin, Nicasio Reed, Belicia Rhea, Endria Richardson, Natalie Ritter, Abbey Schlanz, Clark Seanor, Elijah Rain Smith, Alyn Spector, Hebe Stanton, Melody Steiner, Romie Stott, Yejin Suh, Kwan-Ann Tan, Luke Tolvaj, Ben Tyrrell, Renee Van Siclen, Kathryn Weaver, Liza Wemakor, Aigner Loren Wilson, E.M. Wright, Vicki Xu, Fred G. Yost.

Fanzin:

  • The Full Lid, tekst: Alasdair Stuart, urednik: Marguerite Kenner.
  • Journey Planet, urednici: Michael Carroll, John Coxon, Sara Felix, Ann Gry, Sarah Gulde, Alissa McKersie, Errick Nunnally, Pádraig Ó Méalóid, Chuck Serface, Steven H. Silver, Paul Trimble, Erin Underwood, James Bacon i Chris Garcia.
  • Lady Business, urednici: Ira, Jodie, KJ, Renay i Susan.
  • nerds of a feather, flock together, urednici: Adri Joy, Joe Sherry, The G i Vance Kotrla.
  • Quick Sip Reviews, urednik: Charles Payseur.
  • Unofficial Hugo Book Club Blog, urednici: Amanda Wakaruk i Olav Rokne.

Fancast:

  • Be The Serpent, prezenteri: Alexandra Rowland, Freya Marske i Jennifer Mace.
  • Claire Rousseau’s YouTube channel, producentica: Claire Rousseau.
  • The Coode Street Podcast, prezenteri: Jonathan Strahan, Gary K. Wolfe, Jonathan Strahan.
  • Kalanadi, prezenterica i producentica Rachel.
  • The Skiffy and Fanty show, producenti: Shaun Duke i Jen Zink,  prezenteri: Shaun Duke, Jen Zink, Alex Acks, Paul Weimer i David Annandale.
  • Worldbuilding for Masochists, prezenteri: Rowenna Miller, Marshall Ryan Maresca i Cass Morris.

Fanovski pisac:

  • Cora Buhlert
  • Charles Payseur
  • Jason Sanford
  • Elsa Sjunneson
  • Alasdair Stuart
  • Paul Weimer

Fanovski umjetnik:

  • Iain J. Clark
  • Cyan Daly
  • Sara Felix
  • Grace P. Fong
  • Maya Hahto
  • Laya Rose

Lodestar Award za najbolju knjigu za mlade (nije Hugo):

  • Cemetery Boys, Aiden Thomas (Swoon Reads)
  • A Deadly Education, Naomi Novik (Del Rey)
  • Elatsoe, Darcie Little Badger (Levine Querido)
  • Legendborn, Tracy Deonn (Margaret K. McElderry/ Simon & Schuster Children’s Publishing)
  • Raybearer, Jordan Ifueko (Amulet / Hot Key)
  • A Wizard’s Guide to Defensive Baking, T. Kingfisher (Argyll Productions)

Astounding Award za najboljeg novog pisca (nije Hugo):

  • Lindsay Ellis
  • Simon Jimenez
  • Micaiah Johnson
  • A.K. Larkwood
  • Jenn Lyons
  • Emily Tesh

Video igra:

  • Animal Crossing: New Horizons (Publisher and Developer: Nintendo)
  • Blaseball (Publisher and Developer: The Game Band)
  • Final Fantasy VII Remake (Publisher Square Enix)
  • Hades (Publisher and Developer: Supergiant Games)
  • The Last of Us: Part II (Publisher: Sony Interactive Entertainment / Developer: Naughty Dog)
  • Spiritfarer (Publisher and Developer: Thunder Lotus)

Check Also

Stanisław Lem i budućnost!

Danas se obilježava Noć knjige pa je više nego logično da pišemo o nekoj temi …

The Space Between Worlds je dobitnik nagrade Compton Crook za 2021. godinu!

Zašto danas pišemo o književnom naslovu The Space Between Worlds, zato jer je dobitnik ovogodišnje …

Web Statistics