A Memory Called Empire, This Is How You Lose the Time War i The Expanse predvode pobjednički niz nagrade Hugo 2020.

Objavljeni su ovogodišnji dobitnici prestižne žanrovske nagrade Hugo. Nagrade su uručene 01. kolovoza 2020. na ceremoniji 78. Worldcona na Novom Zelandu, koja je održana virtualno zbog trenutne pandemije koronavirusa.

Poželite li nešto od ponuđenog čitati u prijevodu tada izdvajamo kako je u rubrici serijala nagradu osvojilo Prostranstvo, Jamesa S. A. Coreyja, čiji paket od pet knjiga u prijevodu možete trenutno kupiti na našem webshopu i to za svega 555,00 kn. U tom paketu očekuje vas gotovo 3.000 stranica. Cjelokupni je serijal već bio nominiran za nagradu Hugo 2017. godine, a poslužio je i kao predložak za izvrsnu seriju The Expanse, čija posljednja sezona ima nevjerojatnih 100% od kritičara na Rotten Tomatoes.

Roman:

  • A Memory Called Empire, Arkady Martine (Tor; Tor UK)
  • The City in the Middle of the Night, Charlie Jane Anders (Tor; Titan)
  • Gideon the Ninth, Tamsyn Muir (Tor.com Publishing)
  • The Light Brigade, Kameron Hurley (Saga; Angry Robot UK)
  • Middlegame, Seanan McGuire (Tor.com Publishing)
  • The Ten Thousand Doors of January, Alix E. Harrow (Redhook; Orbit UK)

Novela:

  • This Is How You Lose the Time War, Amal El-Mohtar and Max Gladstone (Saga Press; Jo Fletcher Books)
  • “Anxiety Is the Dizziness of Freedom”, Ted Chiang (Exhalation (Borzoi/Alfred A. Knopf; Picador)
  • The Deep, Rivers Solomon, Daveed Diggs, William Hutson, Jonathan Snipes (Saga Press/Gallery)
  • The Haunting of Tram Car 015, P. Djèlí Clark (Tor.com Publishing)
  • In an Absent Dream, Seanan McGuire (Tor.com Publishing)
  • To Be Taught, If Fortunate, Becky Chambers (Harper Voyager; Hodder & Stoughton)

Noveleta:

  • Emergency Skin, N.K. Jemisin (Forward Collection (Amazon))
  • “The Archronology of Love”, Caroline M. Yoachim (Lightspeed, April 2019)
  • “Away With the Wolves”, Sarah Gailey (Uncanny Magazine: Disabled People Destroy Fantasy Special Issue, September/October 2019)
  • “The Blur in the Corner of Your Eye”, Sarah Pinsker (Uncanny Magazine, July-August 2019)
  • “For He Can Creep”, Siobhan Carroll (Tor.com, 10 July 2019)
  • “Omphalos”, Ted Chiang (Exhalation (Borzoi/Alfred A. Knopf; Picador))

Kratka priča:

  • As the Last I May Know”, S.L. Huang (Tor.com, 23 October 2019)
  • “And Now His Lordship Is Laughing”, Shiv Ramdas (Strange Horizons, 9 September 2019)
  • “Blood Is Another Word for Hunger”, Rivers Solomon (Tor.com, 24 July 2019)
  • “A Catalog of Storms”, Fran Wilde (Uncanny Magazine, January/February 2019)
  • “Do Not Look Back, My Lion”, Alix E. Harrow (Beneath Ceaseless Skies, January 2019)
  • “Ten Excerpts from an Annotated Bibliography on the Cannibal Women of Ratnabar Island”, Nibedita Sen (Nightmare Magazine, May 2019)

Serijal:

  • The Expanse, James S. A. Corey (Orbit US; Orbit UK)
  • InCryptid, Seanan McGuire (DAW)
  • Luna, Ian McDonald (Tor; Gollancz)
  • Planetfall series, Emma Newman (Ace; Gollancz)
  • Winternight Trilogy, Katherine Arden (Del Rey; Del Rey UK)
  • The Wormwood Trilogy, Tade Thompson (Orbit US; Orbit UK)

Teorija/publicistika/povezana djela:

  • “2019 John W. Campbell Award Acceptance Speech”, Jeannette Ng
  • Becoming Superman: My Journey from Poverty to Hollywood, J. Michael Straczynski (Harper Voyager US)
  • Joanna Russ, Gwyneth Jones (University of Illinois Press (Modern Masters of Science Fiction))
  • The Lady from the Black Lagoon: Hollywood Monsters and the Lost Legacy of Milicent Patrick, Mallory O’Meara (Hanover Square)
  • The Pleasant Profession of Robert A. Heinlein, Farah Mendlesohn (Unbound)
  • Worlds of Ursula K. Le Guin, Arwen Curry

Grafička novela/strip:

  • LaGuardia, scenarij Nnedi Okorafor, crtež Tana Ford, boja James Devlin (Berger Books; Dark Horse)
  • Die, Volume 1: Fantasy Heartbreaker, Kieron Gillen i Stephanie Hans, slova Clayton Cowles (Image)
  • Monstress, Volume 4: The Chosen, scenarij Marjorie Liu, crtež Sana Takeda (Image)
  • Mooncakes, Wendy Xu i Suzanne Walker, slova Joamette Gil (Oni Press; Lion Forge)
  • Paper Girls, Volume 6, scenarij Brian K. Vaughan, crtež Cliff Chiang, boja Matt Wilson, slova Jared K. Fletcher (Image)
  • The Wicked + The Divine, Volume 9: “Okay”, Kieron Gillen i Jamie McKelvie, boja Matt Wilson, slova Clayton Cowles (Image)

Film (dugometražni)/serija:

  • Good Omens, scenarij Neil Gaiman, režija Douglas Mackinnon (Amazon Studios/BBC Studios/Narrativia/The Blank Corporation)
  • Avengers: Endgame, scenarij Christopher Markus i Stephen McFeely, režija Anthony Russo i Joe Russo (Marvel Studios)
  • Captain Marvel, scenarij Anna Boden, Ryan Fleck i Geneva Robertson-Dworet, režija Anna Boden i Ryan Fleck (Walt Disney Pictures/Marvel Studios/Animal Logic (Australia))
  • Russian Doll (Season One), tvorci Natasha Lyonne, Leslye Headland i Amy Poehler, režija Leslye Headland, Jamie Babbit i Natasha Lyonne (3 Arts Entertainment/Jax Media/Netflix/Paper Kite Productions/Universal Television)
  • Star Wars: The Rise of Skywalker, scenarij Chris Terrio i J.J. Abrams, režija J.J. Abrams (Walt Disney Pictures/Lucasfilm/Bad Robot)
  • Us, scenarist i režiser Jordan Peele (Monkeypaw Productions/Universal Pictures)

Film (kratkometražni)/epizoda:

  • The Good Place: “The Answer”, scanerij Daniel Schofield, režija Valeria Migliassi Collins (Fremulon/3 Arts Entertainment/Universal Television)
  • The Expanse: “Cibola Burn”, scenarij Daniel Abraham, Ty Franck i Naren Shankar, režija Breck Eisner (Amazon Prime Video)
  • Watchmen: “A God Walks into Abar”, scenarij Jeff Jensen i Damon Lindelof, režija Nicole Kassell (HBO)
  • The Mandalorian: “Redemption”, scenarij Jon Favreau, režija Taika Waititi (Disney+)
  • Doctor Who: “Resolution”, scenarij Chris Chibnall, režija Wayne Yip (BBC)
  • Watchmen: “This Extraordinary Being”, scenarij Damon Lindelof i Cord Jefferson, režija Stephen Williams (HBO)

Urednik (kratka forma):

  • Ellen Datlow
  • Neil Clarke
  • C.C. Finlay
  • Jonathan Strahan
  • Lynne M. Thomas and Michael Damian Thomas
  • Sheila Williams

Urednik (duga forma):

  • Navah Wolfe
  • Sheila E. Gilbert
  • Brit Hvide
  • Diana M. Pho
  • Devi Pillai
  • Miriam Weinberg

Profesionalni umjetnik:

  • John Picacio
  • Tommy Arnold
  • Rovina Cai
  • Galen Dara
  • Yuko Shimizu
  • Alyssa Winans

Semiprozin:

  • Uncanny Magazine, glavni urednici Lynne M. Thomas i Michael Damian Thomas, urednici Michi Trota i Chimedum Ohaegbu, podcast producenti Erika Ensign i Steven Schapansky
  • Beneath Ceaseless Skies, urednik Scott H. Andrews
  • Escape Pod, urednici Mur Lafferty i S.B. Divya, pomoćni urednik Benjamin C. Kinney, audio producenti Adam Pracht i Summer Brooks, voditelji Tina Connolly i Alasdair Stuart
  • Fireside Magazine, urednik Julia Rios, pomoćni urednik Elsa Sjunneson, izdavač i umjetnički direktor Pablo Defendini, osnivač urednik Brian White
  • FIYAH Magazine of Black Speculative Fiction, izvršni urednik Troy L. Wiggins, urednici Eboni Dunbar, Brent Lambert, L.D. Lewis, Danny Lore, Brandon O’Brien i Kaleb Russell
  • Strange Horizons, Vanessa Rose Phin, Catherine Krahe, AJ Odasso, Dan Hartland, Joyce Chng, Dante Luiz i Strange Horizons osoblje

Fanzin:

  • The Book Smugglers, urednici Ana Grilo i Thea James
  • Galactic Journey, osnivač Gideon Marcus, urednica Janice Marcus, Rosemary Benton, Lorelei Marcus i Victoria Silverwolf
  • Journey Planet, urednici James Bacon, Christopher J Garcia, Alissa McKersie, Ann Gry, Chuck Serface, John Coxon i Steven H Silver
  • nerds of a feather, flock together, urednici Adri Joy, Joe Sherry, Vance Kotrla, i The G
  • Quick Sip Reviews, urednik Charles Payseur
  • The Rec Center, urednici Elizabeth Minkel i Gavia Baker-Whitelaw

Fancast:

  • Our Opinions Are Correct, Annalee Newitz i Charlie Jane Anders
  • Be The Serpent, Alexandra Rowland, Freya Marske i Jennifer Mace
  • Claire Rousseau’s YouTube channel, Claire Rousseau
  • The Coode Street Podcast, Jonathan Strahan i Gary K. Wolfe
  • Galactic Suburbia, Alisa Krasnostein, Alexandra Pierce i Tansy Rayner Roberts, Andrew Finch
  • The Skiffy and Fanty Show, Jen Zink i Shaun Duke

Fanovski pisac:

  • Bogi Takács
  • Cora Buhlert
  • James Davis Nicoll
  • Alasdair Stuart
  • Paul Weimer
  • Adam Whitehead

Fanovski umjetnik:

  • Elise Matthesen
  • Iain Clark
  • Sara Felix
  • Grace P. Fong
  • Meg Frank
  • Ariela Housman

Lodestar Award za najbolju knjigu za mlade (nije Hugo):

  • Catfishing on CatNet, Naomi Kritzer (Tor Teen)
  • Deeplight, Frances Hardinge (Macmillan)
  • Dragon Pearl, Yoon Ha Lee (Disney/Hyperion)
  • Minor Mage, T. Kingfisher (Argyll)
  • Riverland, Fran Wilde (Amulet)
  • The Wicked King, Holly Black (Little, Brown; Hot Key)

Astounding Award za najboljeg novog pisca, sponzorira Dell Magazines (nije Hugo):

  • R.F. Kuang (2nd year of eligibility)
  • Sam Hawke
  • Jenn Lyons
  • Nibedita Sen
  • Tasha Suri
  • Emily Tesh

Check Also

H.P. Lovecraft: sedam zanimljivosti o ocu horora!

Howard Phillips Lovecraft je rođen na današnji dan 1890. godine. Obilježit ćemo ga s nekoliko …

Nominacije za World Fantasy Award 2020.

World Fantasy konvencija je objavila finaliste za ovogodišnju World Fantasy Award. Nagrade se svake godine …

Web Statistics