Home / Prsten / Žanrovske nagrade / Objavljeni finalisti za nagradu Locus

Objavljeni finalisti za nagradu Locus

Odabrano je pet finalista u svakoj kategoriji za nagradu Locus. Dobitnici će biti objavljeni na ceremoniji u sklopu SFA vikenda, od 15. – 17. lipnja. Dodjelu će voditi Connie Willis (i nadamo se da u blizini neće biti Harlana Ellisona). Nešto od nominiranih u kraćoj  formi očekujte u sljedećem broju Siriusa B.Nominirani po kategorijama:

Science Fiction Novel (SF roman):
Leviathan Wakes, James S. A. Corey (Orbit US; Orbit UK)
11/22/63, Stephen King (Scribner; Hodder & Stoughton as 11.22.63)
Embassytown, China Miéville (Del Rey; Macmillan)
Rule 34, Charles Stross (Ace; Orbit UK)
The Children of the Sky, Vernor Vinge (Tor)

Fantasy Novel (fantasy roman):
A Dance with Dragons, George R.R. Martin (Bantam; Harper Voyager UK)
Snuff, Terry Pratchett (Harper; Doubleday UK)
The Wise Man’s Fear, Patrick Rothfuss (DAW; Gollancz)
Deathless, Catherynne M. Valente (Tor)
Among Others, Jo Walton (Tor)

First Novel (prvi roman):
Ready Player One, Ernest Cline (Crown; Century)
God’s War, Kameron Hurley (Night Shade)
Soft Apocalypse, Will McIntosh (Night Shade)
The Night Circus, Erin Morgenstern (Doubleday)
Mechanique: A Tale of the Circus Tresaulti, Genevieve Valentine (Prime)

Young Adult Book (roman za mlade):
Planesrunner, Ian McDonald (Pyr)
Akata Witch, Nnedi Okorafor (Viking)
Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children, Ransom Riggs (Quirk)
The Girl Who Circumnavigated Fairyland in a Ship of Her Own Making, Catherynne M. Valente (Feiwel and Friends)
Goliath, Scott Westerfeld (Simon Pulse; Simon & Schuster UK)

Novella (novela):
The Affair of the Chalk Cliffs, James P. Blaylock (Subterranean)
“The Man Who Bridged the Mist”, Kij Johnson (Asimov’s 10-11/11)
“Kiss Me Twice”, Mary Robinette Kowal (Asimov’s 6/11)
“The Ants of Flanders”, Robert Reed (F&SF 7-8/11)
Silently and Very Fast, Catherynne M. Valente (WSFA)

Novelette (priča):
“Underbridge”, Peter S. Beagle (Naked City)
“The Copenhagen Interpretation”, Paul Cornell (Asimov’s 7/11)
“The Summer People”, Kelly Link (Tin House: The Ecstatic/Steampunk!)
“What We Found”, Geoff Ryman (F&SF 9-10/11)
“White Lines on a Green Field”, Catherynne M. Valente (Subterranean Fall ’11)

Short Story (kratka priča):
“The Way It Works Out and All”, Peter S. Beagle (F&SF 7-8/11)
“The Case of Death and Honey”, Neil Gaiman (A Study in Sherlock)
“The Paper Menagerie”, Ken Liu (F&SF 3-4/11)
“The Bread We Eat in Dreams”, Catherynne M. Valente (Apex 11/11)
“The Cartographer Wasps and the Anarchist Bees”, E. Lily Yu (Clarkesworld 4/11)

Magazine (časopis):
Analog
Asimov’s
Clarkesworld
F&SF
Tor.com

Publisher (izdavač):
Baen
Night Shade
Small Beer
Subterranean
Tor

Anthology (antologija):
Welcome to Bordertown, Holly Black & Ellen Kushner, eds. (Random House)
The Year’s Best Science Fiction: Twenty-eighth Annual Collection, Gardner Dozois, ed. (St. Martin’s Griffin)
Steampunk!, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (Candlewick; Walker UK)
Eclipse Four, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
Engineering Infinity, Jonathan Strahan, ed. (Solaris; Solaris UK)

Collection (zbirka):
Sleight of Hand, Peter S. Beagle (Tachyon)
The Collected Stories of Carol Emshwiller, Volume 1,
Carol Emshwiller (Nonstop)
Two Worlds and In Between, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
After the Apocalypse, Maureen F. McHugh (Small Beer)
The Bible Repairman and Other Stories, Tim Powers (Tachyon)

Editor (urednik/urednica):
Ellen Datlow
Gardner Dozois
Jonathan Strahan
Ann & Jeff VanderMeer
Gordon Van Gelder

Artist (umjetnik):
Bob Eggleton
John Picacio
Shaun Tan
Charles Vess
Michael Whelan

Non-fiction (krtitilka praksa):
In Other Worlds: SF and the Human Imagination, Margaret Atwood (Talese; Virago; Signal (Canada))
Becoming Ray Bradbury, Jonathan R. Eller (University of Illinois)
Musings and Meditations, Robert Silverberg (Nonstop)
Evaporating Genres: Essays on Fantastic Literature, Gary K. Wolfe (Wesleyan)
Sightings: Reviews 2002-2006, Gary K. Wolfe (Beccon)

Art Books (knjige u kojima ima više slika od riječi):
Out of This World: Science Fiction But Not As You Know It, Mike Ashley, ed. (British Library)
Cor Blok, A Tolkien Tapestry: Pictures to Accompany The Lord of the Rings (HarperCollins UK)
Spectrum 18: The Best in Contemporary Fantastic Art, Cathy Fenner & Arnie Fenner (Underwood)
Masters of Science Fiction and Fantasy Art, Karen Haber, ed. (Rockport)
Jeffrey Jones, Jeffrey Jones: A Life in Art (IDW)

Check Also

The Stone Sky, All Systems Red i Wonder Woman predvode pobjednički niz nagrade Hugo 2018.

Na ovogodišnjoj 76. Svjetskoj znanstveno fantastičnoj konvenciji održanoj u San Joseu posjetitelji konvencije izglasali su …

Nominacije za nagradu Hugo 2018.

Nominacije za nagradu Hugo 2018. po kategorijama: Roman: The Collapsing Empire, John Scalzi (Tor) New …

Web Statistics