Home / Fandom / Lukavec ponovo ugošćuje vile, čarobnjake i mitska bića u sklopu Perunfesta

Lukavec ponovo ugošćuje vile, čarobnjake i mitska bića u sklopu Perunfesta

Čujte i počujte! I ove godine Stari Grad Lukavec postaje poprište magičnog Perunfesta, festivala zaboravljenih priča i narodnih predaja. Očekuju vas zmajevi, vještice-coprnice, vile i vilenjaci, vampiri i razno razna mistična bića. Festival se održava 26. i 27. svibnja, od 16:00 do 23:00 h.

Organizatori su i za ovo izdanje Perunfesta pripremili iznimno bogat program – od raznih radionica, vještičje škole, pričaonica, izložbi, predavanja, prezentacija, scenografskih instalacija, projekcija, predstava, koncerata i cosplay natjecanja.

PROGRAM DOGAĐANJA

DAN 1., 26. svibnja 2018. AD – 16:00 – 24:00

16:00 – 18:30 – “Tajanstvena bića slavenske mitologije” – kreativna radionica – Centar za djecu mlade i obitelj – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – “Kugle sudbine” – kreativna radionica, voditeljica Marija Lovrić – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – radionica pisanja runama – Ministarstvo magije – COPRNIČKO SELO
16:00 – 20:00 – “Crtamo vile s ilistratorom Domingom” – likovna radionica, voditelj Dominik Vuković – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – ” Tapiserija sudbine” – radionica heklanja rukama, raspletanje sudbinske mreže Ivane Bilić – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 17:00 – “U proljeće, suđenice vile” – pripovjedna predstava – Srebrenka Peregrin – VELIKA DVORANA
17:00 – 19:00 – “Šumske gljive” – likovna radionica uz vodstvo Tihane Ostreš – VILINSKA ŠUMA
17:00 – 20:00 – “Vojne vještine pradavnih vremena” – radionice – KUD Mičevec – KONJSKI OTOK
17:00 – 20:00 – “Osvajanje dvorca od slame” – interaktivna dječja igra – KUD Mičevec – KONJSKI OTOK
17:00 – 18:00 – “Putovanje iza duge” – pričanje priča Andreja Krenek – VELIKA DVORANA
17:00 – 20:00 – radionica čudesnih zvjeri – Ministarstvo magije – COPRNIČKO SELO
18:30 – 19:30 – “Coprnjački sportovi” – radionica starih zaboravljenih igara, Centar za djecu mlade i obitelj – VILINSKA ŠUMA
18:00 – 19:00 – trening Metloboja – Ministarstvo magije – VILINSKA ŠUMA
18:30 – 19:30 – “Na granici vilinskog svijeta” – pripovjedačko predavanje, Iva Silla – VELIKA DVORANA
18:30 – 19:15 – “Pričom te zovem” – Margareta Peršić i gosti iznenađenja – PERUNOV TRG
19:15 – 20:00 – Trilja IV – šaljivi lakrdijaški program – PERUNOV TRG
20:00 – 21:00 – “Radionica bajki” – Ministarstvo magije – COPRNJAČKA KUHINJA
20:00 – 21:00 – “Vilinsko putovanje svijetom” – balet plesnog studija Nn5 pod vodstvom Barbare Novak Novaković – POZORNICA
21:00 – 21:30 – Cosplay Perunfest ‘18. – predstavljanje kostima – POZORNICA
21:30 – 22:00 – “Dar suđenica” – akrobatsko – vatreni show – Acrofunkers – PERUNOV TRG
22:00 – 22:15 – OTVARANJE FESTIVALA i paljenje Perunove luči uz Perunovu stražu – OD MOGUTSKE ŠUME DO PERUNOVOG TRGA
22:15 – 22:45 – “Zvuci sudbine” – koncert VIS Jane – POZORNICA
22:45 – 23:45 – PROJEKCIJA POD NEBOM dokumentarno igranog filma “Sudbina” iz serijala Sjeverozapadni vjetar Zdenka Bašića u trajanju od 52 min. – POZORNICA

DAN 2., 27. svibnja 2018. AD – 16:00 – 23:00

16:00 – 18:30 – “Tajanstvena bića slavenske mitologije” – kreativna radionica – Centar za djecu mlade i obitelj – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 18:00 – “Kakva je to vještica bez šešira” – kreativna radionica, voditeljica Maša Novak – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – “Kugle sudbine” – kreativna radionica, voditeljica Marija Lovrić – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – radionica pisanja runama – Ministarstvo magije – COPRNIČKO SELO
16:00 – 20:00 – “Crtajmo vile s ilustratorom Domingom” – likovna radionica, voditelj Dominik Vuković – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – “Tapiserija sudbine” – radionica heklanja rukama, raspletanje sudbinske mreže Ivane Bilić – VILINSKA ŠUMA
17:00 – 19:00 – “Šumske gljive” – likovna radionica uz vodstvo Tihane Ostreš – VILINSKA ŠUMA
17:00 – 18:00 – “Putovanje iza duge” – pričanje priča Andreja Krenek – VELIKA DVORANA
17:00 – 20:00 – “Vojne vještine pradavnih vremena” – radionice – KUD Mičevec – KONJSKI OTOK
17:00 – 20:00 – “Osvajanje dvorca od slame” – interaktivna dječja igra – KUD Mičevec – KONJSKI OTOK
17:00 – 20:00 – “Tjeranje coprnica topom” – interaktivna prezentacija pucanja iz topa – KUD Mičevec – KONJSKI OTOK
17:00 – 18:00 – trening Metloboja – Ministarstvo magije – VILINSKA ŠUMA
17:00 – 20:00 – radionica čudesnih zvjeri – Ministarstvo magije – COPRNIČKO SELO
17:00 – 17:45 – Trilja IV – šaljivi lakrdijaški program – PERUNOV TRG
17:45 – 18:30 – “Pričom te zovem” – Margareta Peršić – PERUNOV TRG
18:00 – 19:00 – “U proljeće, suđenice vile” – pripovjedna predstava – Srebrenka Peregrin – VELIKA DVORANA
18:00 – 19:30 – “Coprnjački sportovi” – radionica starih zaboravljenih igara – Centar za djecu mlade i obitelj – VILINSKA ŠUMA
18:30 – 19:00 – “Alisa u zemlji čudesa” – kazališna predstava – OŠ Odra – POZORNICA
19:00 – 21:00 – “Čarobni napitak zahtjeva pravu posudu” – kreativna radionica, voditeljica Maša Novak – VILINSKA ŠUMA
19:30 – 20:00 – Cosplay Perunfest ‘18 – predstavljanje pobjednika i dodjela nagrada – KOD MOSTA
19:30 – 20:00 – “Norse Mithology” – prezentacija knjige – Milivoj Ćeran” – VELIKA DVORANA
19:30 – 20:30 – “Šuma Striborova” – kazališna predstava – Zaprešićko kazalište za djecu i mlade – POZORNICA
20:30 – 21:00 – “Zvuci sudbine” – koncert VIS Jane – POZORNICA
21:00 – 21:30 – ZATVARANJE FESTIVALA i paljenje slamnate skulpture Suđenica – PERUNOV TRG
21:30 – 22:00 – “Dar suđenica” – akrobatsko – vatreni show, Acrofunkers – PERUNOV TRG
22:00 – 23:00 – Cinkuši– koncert – POZORNICA

Perunfest

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

SkON, sisačka SF&F konvencija je pred vratima

SkON, sisačka sf i fantasy konvencija, zamišljena je kao dvodnevno događanje kojemu je cilj promicanje …

Na vidiku je kviz Westworld!

pub kviz > Želite li sudjelovati u kvizu Westworld, morate se prijaviti kao ekipa do …

Web Statistics