Apple TV Plus konačno je objavio puni trailer za njihovu novu misterioznu SF seriju Pluribus. Tijekom posljednjih nekoliko mjeseci objavljeno je barem pet kratkih zagonetnih teasera, koji nisu gotovo ništa otkrili o samoj radnji. Sada se barem čini da znamo više, ili ipak ne? Trailer daje do znanja da je gotovo čitavo čovječanstvo palo pod neku vrstu ‘čarolije’ koja ih čini sretnima. Svi su jezivo sretni osim Carol. Tijekom montaže sa znanstvencima u zaštitnim odijelima koji rade u laboratoriju, predsjednik Sjedinjenih Država joj govori: “Budi uvjerena, Carol. Odgonetnut ćemo što te čini drugačijom… Tako da nam se možeš pridružiti.”
Tvorac serije je Vince Gilligan, koji stoji iza izvrsnih serija Breaking Bad i Better Call Saul. Osim što je tvorac serije Gilligan je ujedno showrunner i redatelj. Drugi redatelj je Byron Howard, a scenariste čine Gordon Smith, Alison Tatlock, Vera Blasi, Jenn Carroll, Jonny Gomez i Ariel Levine. Izvršni producenti su Gilligan, Jeff Frost, Gordon Smith, Alison Tatlock, Allyce Ozarski i Diane Mercer.
Najnesretnija osoba na svijetu mora spasiti svijet od sreće. Detalji radnje i dalje nisu poznati, no ono što znamo jest da je projekt smješten u Albuquerque, ali ne u Breaking Bad svemir, već u verziju sadašnjosti koja se naglo mijenja već u pilot epizodi.
Glavne uloge tumače Rhea Seehorn (Better Call Saul) kao Carol, Karolina Wydra (Sneaky Pete), Carlos-Manuel Vesga (Donde Tú Quieras), Miriam Shor (American Fiction) i Samba Schutte (Our Flag Means Death).
Prva sezona sastoji se od ukupno devet epizoda, a serija je već obnovljena i za drugu sezonu. Premijera druge sezone zakazana je za 07. studenog, kada nas očekuju prve dvije epizode.