Home / Fahrenheit 451 / Objavljene nominacije za nagradu Nebula

Objavljene nominacije za nagradu Nebula

Science Fiction and Fantasy Writers of America objavilo je nominacije za nagradu Nebula za 2011. godinu, nominacije za Ray Bradbury Award for Outstanding Dramatic Presentation, te nominacije za Andre Norton Award for Young Adult Science Fiction and Fantasy Book:

Roman (Novel):

God’s War, Kameron Hurley (Night Shade)
The Kingdom of Gods, N.K. Jemisin (Orbit US; Orbit UK)
Firebird, Jack McDevitt (Ace)
Embassytown, China Miéville (Del Rey)
Mechanique: A Tale of the Circus Tresaulti, Genevieve Valentine (Prime)
Among Others, Jo Walton (Tor)

Novela (Novella):

With Unclean Hands, Adam-Troy Castro (Analog 11/11)
The Ice Owl, Carolyn Ives Gilman (F&SF 11-12/11)
The Man Who Bridged the Mist, Kij Johnson (Asimov’s 10-11/11)
Kiss Me Twice, Mary Robinette Kowal (Asimov’s 6/11)
The Man Who Ended History: A Documentary, Ken Liu (Panverse Three)
Silently and Very Fast, Catherynne M. Valente (WSFA)

Priča (Novelette):

Six Months, Three Days, Charlie Jane Anders (Tor.com 6/8/11)
The Old Equations, Jake Kerr (Lightspeed 7/11)
What We Found, Geoff Ryman (F&SF 9-10/11)
The Migratory Pattern of Dancers, Katherine Sparrow (GigaNotoSaurus 7/11)
Sauerkraut Station, Ferrett Steinmetz (GigaNotoSaurus 11/11)
Fields of Gold, Rachel Swirsky (Eclipse 4)
Ray of Light, Brad R. Torgersen (Analog 12/11)

Kratka priča i minijatura (Short Story):

Her Husband’s Hands, Adam-Troy Castro (Lightspeed 10/11)
Mama, We Are Zhenya, Your Son, Tom Crosshill (Lightspeed 4/11)
Shipbirth, Aliette de Bodard (Asimov’s 2/11)
Movement, Nancy Fulda (Asimov’s 3/11)
The Axiom of Choice, David W. Goldman (New Haven Review Winter ’11)
The Paper Menagerie, Ken Liu (F&SF 3-4/11)
The Cartographer Wasps and the Anarchist Bees, E. Lily Yu (Clarkesworld 4/11)

Ray Bradbury Award for Outstanding Dramatic Presentation

The Adjustment Bureau
Attack the Block
Captain America: The First Avenger
Doctor Who: The Doctor’s Wife
Hugo
Midnight in Paris
Source Code

Andre Norton Award for Young Adult Science Fiction and Fantasy Book

Ultraviolet, R.J. Anderson (Orchard UK; Carolrhoda)
Chime, Franny Billingsley (Dial)
The Girl of Fire and Thorns, Rae Carson (Greenwillow; Gollancz as Fire and Thorns)
The Boy at the End of the World, Greg van Eekhout (Bloomsbury USA)
Everybody Sees the Ants, A.S. King (Little, Brown)
Akata Witch, Nnedi Okorafor (Viking)
The Freedom Maze, Delia Sherman (Big Mouth House)
Daughter of Smoke & Bone, Laini Taylor (Little, Brown)

Check Also

4. knjiga serijala Prostranstvo prema kojem je snimljena serija The Expanse stiže u prijevodu na Interliber

Interliber 2019. je pred vratima, što znači da je krajnje vrijeme da vas počnemo informirati …

Dobitnici nagrade Britanskog društva za fantastiku 2019. (BFS)

Na konvenciji FantasyCon 2019. u nedjelju 20. listopada proglašeni su dobitnici nagrade Britanskog društva za …

Web Statistics